Sabit Hat: (0282) 260 14 15 / Mobil: 0 553 527 45 02 info@tezdoganturizm.com.tr

KAPADOKYA TURU DETAYLI BİLGİ : (0282) 260 14 15

KAPADOKYA: DÜŞLER DİYARI

 24-26 OCAK 2020 ( 1 gece 2 gün )

 (Yarım Pansiyon: Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği dahil)
Kişi Başı:  420 TL

Kalkış Noktaları:
20:00 Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Önü 
21.00 Çorlu Orion 
22:15 Silivri Bölge Trafik 

1.GÜN –  CUMA: TEKİRDAĞ KAPADOKYA 
Değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşma ve Kapadokya’hareket.
 2.GÜN -  CUMARTESİ: KAPADOKYA
Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyor ve ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisidir. Ihlara Vadisinden sonra düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehridir. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol aUçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos gezisi. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisi. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misairlerimiz ile ekstra yemek sonrası Türk Gecesi eğlencesi.
3. GÜN-PAZAR : KAPADOKYA – TEKİRDAĞ
 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisi ilk göreceğimiz yerler arasında .Ardından Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip Tekirdağ’a doğru dönüşe geçiyoruz.

GEZİLECEK YERLER;
*IHLARA VADİSİ
*ASMALI KONAK
*DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ
*GÜVERCİNLİK VADİSİ 
*UÇHİSAR KALESİ
*ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ
*KEŞİŞLER VADİSİ
*DERVENT VADİSİ
*ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI
*GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ
*HACI BEKTAŞ-İ VELİ
*ASMALI KONAK

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler 
- Lüks Otobüslerle Ulaşım,
- Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,su), 
- Çevre Gezileri,
- 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı), 
- Kokartlı Profesyonel Rehber, 
- Seyahat Sigortası,
- Seyahat Sağlık Sigortası.

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
- Tüm Öğle Yemekleri, 
- Tüm Öğünlerde alınacak içecekler,
- Tüm Özel Harcamalar,
- Balon Turları,
- Ekstra belirtilen tüm aktivite ve geziler, 
- Kapadokya Türk Gecesi,
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI:
SİNGLE ODA FARKI (1 KİŞİ) : 

ULAŞIM ARAÇLARI

Mercedes: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, USB ile şarj, klima, koltuk arkası tv, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

 

1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı:

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değilir, tedavi masraflarını karşılamaz.

Notlar:

Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum %50’dir. Turun hareket tarihinden 30 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. Promosyon turlarda rezervasyon aşamasında ödemenin tamamı alınmaktadır. Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz. İptaller son 30 güne kadar yapılmaktadır. Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Promosyon ibaresi geçen turlarda iptal yapılamaz. Değişiklik yapılabilir. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklama turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tezdoğan Turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tur esnasında program yoğunluğundan olayı bankamatik, dövüz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından olayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır. Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Mola yerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 çocuklarda otel konaklaması yatak verilmeyebilir.

LÜTFEN OKUYUNUZ

 1. Rezervasyon esnasında pasaport numaranızı, T.C. Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
 2. Tezdoğan Turizm, gerekli gördüğü durumlara tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya yol müsaitliğine göre acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
 4. Tezdoğan Turizm kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 5. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 6. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün ve günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 7. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 8. Tezdoğan Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tezdoğan Turizm’in hiçbir sorumluluğu yoktur. Tezdoğan Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 9. Tur esnasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tezdoğan Turizm sorumlu değildir.
 10. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılmamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 11. Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlarından dolayı Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir. Avrupa’daki otel odaları standartlarından daha küçüktür. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.