Sabit Hat: (0282) 260 14 15 / Mobil: 0 553 527 45 02 info@tezdoganturizm.com.tr

YEDİGÖLLER - ABANT TURU DETAYLI BİLGİ : (0282) 260 14 15

YEDİGÖLLER - ABANT TURU (GÜNÜBİRLİK)

26 EYLÜL 2020 - CUMARTESİ

4 EKİM 2020 - PAZAR

10 EKİM 2020 - CUMARTESİ

18 EKİM 2020 - PAZAR

24 EKİM 2020 - CUMARTESİ

31 EKİM 2020 - CUMARTESİ

KİŞİ BAŞI: 175 TL 

KALKIŞ NOKTALARI:

01.00 Tekirdağ Tezdoğan Turizm Ofis Önü

01.45 Çorlu Orion Avm Önü

Belirtilen saatlerde buluşmanın ardından Yedigöller’e doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltımızı Bolu ‘da extra olarak alıyoruz .

Yedigöller turuna başlıyoruz.

Yedigöller Milli Parkı bilimsel inceleme ve araştırmalar için de kuvvetli bir altyapıya sahiptir. Çok sayıda bitki türünü içeren milli park, yurdumuzun en güzel, karışık doğal ormanlarına sahiptir. Başlıca ağaç türleri olan kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, ıhlamur ve dişbudak ağaçları yüksek boylu ve düzgün gövdelidir. Porsuk gibi nesli azalmakta olan bitki türleri de mevcuttur.

Yaban hayvanlarından ayı, domuz, kurt, tilki, sansar, sincap, geyik, karaca ve tavşan ile kuşlardan yabani ördek, yabani güvercin ve keklik vardır. Milli Park sahasında 100’ün üzerinde kuş türü tespit edilmiştir. Bu özellikleriyle Yedigöller Milli Parkı tam bir doğa cenneti durumundadır. Her yıl mayıs-eylül dönemlerinde Büyükgöl ve Deringöl’de ücret karşılığı sportif olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Göllerde göl alası ve gökkuşağı alabalığı vardır.

Yedigöller Milli Parkı içerisindeki “Kapankaya Manzara Seyir Yeri”ne çıkılarak gölleri ve eşsiz peyzaj güzelliklerini görmek mümkündür. Bu güzergâh üzerinde bir de anıt ağaç bulunmaktadır. Ayrıca, milli park içindeki geyik üretme istasyonu ziyaret edilebilir.

Ardından Abant’a doğru yola çıkıyoruz. Abant’ta göl turu yapıyoruz.

Abant Gölü ve çevresinin bitki zenginliği, büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip olması nedeniyle alanın 1196,5 hektarlık bölümü, 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınmıştır. Abant Gölü çevresi flora ve fauna bakımından çok zengindir. Sarıçam, karaçam, kayın, meşe, kavak, dişbudak, gürgen, söğüt, ardıç ağaçları ve ormangülü, ılgın, fındık, muşmula, papazkülahı, alıç, çobanpüskülü, kuşburnu, eğrelti, böğürtlen, çilek, nane, ahududu, sarmaşık, ısırgan, atkuyruğu ve çayır otları başlıca ağaç ve ağaççıkları oluşturur. Abant Gölü'nün kenarları çeşitli su bitkileriyle ve nilüferlerle doludur. Abant Gölü'nün etrafında yükselen yamaçlarda ise Abant Çiğdemi bulunmaktadır. Göl ve çevresinde bulunan ve endemik türler olan Küçük Taraklı Semender  ile Abant Alabalığı  ve Abant Fındık Faresi  olarak literatüre geçmiştir. Balık meraklıları yılın belirli dönemlerinde, ücret ödeyerek olta ile balık avlayabilmektedir. Göl kenarlarında su samurları da görülmektedir. Göl çevresindeki ormanlarda yabani hayvanlardan tilki, çakal, kurt, ayı, domuz, geyik, karaca, tavşan, sincap, gelincik; su kuşlarından yaban kazları, yaban ördekleri, balıkçıl, sakarmeke, karabatak, turna; yırtıcılardan şahin, doğan, kara akbaba, kaya kartalı, atmaca, baykuş; diğer kuş çeşitleri olarak toygar, alakabak, puhu, gökdoğan, ağaçkakan, karatavuk, bülbül, ispinoz ve saka görülmektedir. Abant’ta sucuk ekmeğimizi yedikten sonra  dönüş yoluna çıkıyoruz.

Başka bir TEZDOĞAN TURİZM gezisinde görüşmek dileğiyle...

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks araçlarla Ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
  • Araç İçi İkramlar,
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri.
  • Yedigöller Milli Parkı giriş ücretleri.                         

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm yemekler,
  • Tüm Yemeklerde alınan içecekler
  • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
  • Müze ören yeri giriş ücretleri.